Gruzja wystąpiła ze Wspólnoty Niepodległych Państw


Gruzja formalnie opuściła Wspólnotę Niepodległych Państw (WNP), utworzoną przez państwa byłego ZSRR po jego rozpadzie. Procedurę wyjścia z organizacji rozpoczęła w zeszłym roku, po wojnie rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową.

We Francji po zaszczepieniu ok. 100 tys. osób - pracowników służby zdrowia - przeciwko wirusowi grypy A/H1N1 zanotowano 91 przypadków wystąpienia skutków ubocznych, w tym cztery przypadki poważne - poinformowała w piątek Francuska Agencja Zdrowia i Bezpieczeństwa Produktów Leczniczych (Afssaps). Przyczyną rozwiązania małżeństwa nie może być w Korei Południowej to, że jeden z małżonków całymi latami odmawia drugiemu kontaktów seksualnych - orzekł Sąd Najwyższy tego kraju. Bułgarzy zrobili ukłon w stronę gazociągu Nabucco. Tamtejszy parlament właśnie ratyfikował porozumienie o budowie rury, która ma dostarczać gaz z regionu Morza Kaspijskiego do Europy Środkowej.Tomasz Sikora w biegu indywidualnym na 20 km szanse medalowe zaprzepaścił na pierwszych dwóch strzelnicach, ale później biegł i strzelał wspaniale i zapewnił sobie awans do biegu ze startu masowego na 15 km! Mistrzem olimpijskim został Norweg Emil Svendsen przed rodakiem Ole-Einarem Bjoerndalenem, który drugim miejscem podzielił się z Białorusinem Siergiejem Nowikowem. Pogromcy Lecha Poznań pokonani! Polonia Warszawa, która zaledwie tydzień temu wygrała we Wronkach z "Kolejorzem" nie potrafiła potwierdzić dobrej formy. Piłkarze Jacka Grembockiego przegrali na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 0:1. Jedynego gola meczu strzelił w 21 minucie Arkadiusz Mysona. LeBron James, czy jak kto woli "Król" James, zdobył 47 punktów i poprowadził Cleveland Cavaliers do jedenastego zwycięstwa z rzędu."Kawalerzyści" pokonali New York Knicks 113:106.

Siły morskie Unii Europejskiej działające w ramach misji Atalanta poinformowały, że na Oceanie Indyjskim uprowadzony został grecki masowiec "MV Delvina". Załoga, licząca 21 osób, składa się z 7 Ukraińców i 14 Filipińczyków.

Założyciel i lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władymir Żyrinowski chce, aby zmieniono ustawę dotyczącą klonowania ludzi i chce zacząć klonować geniuszy – informuje Izvestia.ru Zamachy, porwania, zabójstwa - za to wszystko w ostatnich latach odpowiedzialna była islamska grupa rebeliancka Abu Sajafa. Filipińskie władze poinformowały, że jej szef został najprawdopodobniej zabity podczas walk na wyspie Jolo.

Po raz pierwszy w historii "Parad Zwycięstwa" na Placu Czerwonym w Moskwie organizowanych z okazji Dnia Zwycięstwa zaproszone zostały wojskowe kontyngenty państw NATO: USA, Wielkiej Brytanii i Francji – czytamy na stronie internetowej moskiewskiego dziennika "Kommersant". Szefowie najbardziej utytułowanego koszykarskiego klubu w Izraelu Maccabi Tel Awiw rozstali się z legendarnym szkoleniowcem Pini Gershonem. Zdobył dla klubu w ciągu dziewięciu lat pracy siedem mistrzostw kraju i dwukrotnie wygrał Euroligę. Poniedziałkowe przedpołudnie spędziłem w siedzibie FIFA w Zurychu. Obradowała komisja do spraw futbolu (Football Committee), której jestem członkiem.Nieszczęśliwy wypadek czy małżeńskie porachunki? W Nowej Zelandii żona dwukrotnie potrąciła męża samochodem. Drugi raz, gdy leżał na ziemi. - Traktujemy to jako wypadek - mówi rzecznik lokalnej policji. Produkt krajowy brutto Niemiec nieoczekiwanie wzrósł w pierwszym kwartale tego roku o 0,2 proc. - poinformował w środę Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Hezbollah nie zawaha się odpowiedzieć na jakikolwiek atak ze strony Izraela. Tak przynajmniej wynika z gróźb, które przywódca tego szyickiego ugrupowania szejk Hasan Nasrallah skierował w stronę Tel Awiwu.

"Camera obscura" w Muzeum Polskim w Ameryce


"Bezobiektywowe slajdy" ("Lensless Slides") - wystawę slajdów dużego formatu wykonanych za pomocą "camery obscura", uważanej za pierwowzór aparatu fotograficznego, otwarto w piątek w Muzeum Polskim w Ameryce w Chicago.

Mróz skuwa wyborczy wyścig


Mrozy na Ukrainie są tak wielkie, że zamiera nawet gorąca wyborcza walka między Wiktorem Janukowyczem a Julią Tymoszenko.

Transfer Kalu Uche na ratunek Wisły!


Po porażce z Levadią Tallin Wisła Kraków ma sporą dziurę w budżecie. Niespodziewanie na ratunek, zupełnie nieświadomie przychodzi Kalu Uche, a może bardziej Grzegorz Mielcarski, który sprzedawał Nigeryjczyka do Hiszpanii!

Kazała zoperować syna, by wyłudzić "benefity"


Kobieta, która udawała, że jej syn jest jednym z "najbardziej chorych dzieci w Wielkiej Brytanii", wyłudziła ponad 130 tys. funtów z opieki społecznej. Z powodu oszustwa dziecko przyjmowało niepotrzebne leki i przeszło operację - informuje Press Association.

UE nie podwyższy celu redukcji emisji CO2


Unia Europejska na razie nie podwyższy swojego celu redukcji emisji CO2 do 30 proc., podtrzymując uzgodnione już stanowisko, że do roku 2020 zmniejszy swoje emisje o 20 proc., a pójdzie dalej tylko wtedy, kiedy inne uprzemysłowione potęgi zdobędą się na porównywalny wysiłek.