Wystawa Pola Negri - legenda kina


Pocztówki, fotosy, programy filmowe z wizerunkiem Poli Negri oraz płyty z nagraniami artystki będzie można oglądać od poniedziałku w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" w Kielcach, na wystawie "Pola-Negri - legenda kina".

Szwedzki zespół Europe wystąpi 19 czerwca podczas Wianków nad Wisłą w Warszawie. W internecie zamieszczono materiał filmowy dokumentujący niedawny koncert grupy Korpiklaani w Argentynie. Jason Bonham, syn zmarłego perkusisty Led Zeppelin, Johna, przymierza się do trasy koncertowej, poświęconej legendarnemu zespołowi.Film "Zbuntowana generacja - pokolenie Rock Galicji 1982-1989" zaprezentowano we wtorek w Rzeszowie. Dokument powstał na zlecenie rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, w ramach projektu "Rok Kultury Niezależnej". 71-letni czeski reżyser Jirzi Menzel został pobity w Dubrowniku - poinformowały w piątek, 7 sierpnia, chorwackie media. Raper Eminem i Michael Jackson - co łączy tych artystów? Między innymi uzależnienie od leków przeciwbólowych i nasennych.

90 seansów, ponad 130 filmów, z 30 krajów będzie można zobaczyć podczas 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale Kino"!, który rozpocznie się 6 grudnia w Poznaniu - poinformował w środę dyrektor festiwalu Jerzy Moszkowicz. Nagrodę specjalną tegorocznej edycji imprezy - Piłkarskie Koziołki - przyznano Emirowi Kusturicy za film "Maradona by Kusturica".

Premiera filmu Olivera Stone'a "Wall Street 2: Pieniądz nie śpi" została przeniesiona z kwietnia na wrzesień. Na ekranach polskich kin pojawiła się animowana produkcja twórców "Shreka" pt. "Planeta 51". Film już w pierwszy weekend zaskarbił sobie sympatię widzów i był najchętniej oglądaną premierą ostatniego weekendu we wszystkich multipleksach w Polsce.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła listę tytułów filmów animowanych, które będą ubiegały się o oscarowe nominacje. Pochód robotników i przejazd czołgów przez śródmieście Gdyni zostaną odtworzone w sobotę, w ramach powstającego właśnie filmu "Czarny czwartek" o tragicznych wydarzeniach w tym mieście w grudniu 1970 r. Znane są szczegóły scenariusza kolejnego filmu o Johnie Rambo.Już w najbliższy piątek, 9 kwietnia w poznańskim CK Zamek wystąpi formacja Editors. Publiczność przed tym koncertem rozgrzeje warszawskie trio Hatifnats. Dzisiaj w HBO premiera najnowszego filmu, znanego m.in z kontrowersyjnego dokumentu "Takiego pięknego syna urodziłam", Marcin Koszałki. W "Ucieknijmy od niej" w rodzinny świat wprowadza widzów starsza siostra filmowca, a jej wypowiedzi przeplatane są scenami z życia i rozmowami pacjentów i lekarzy z oddziału palitatywnego. Kolumbijska gwiazda muzyki pop Shakira 23 listopada 2009 zaprezentuje najnowszy album "She Wolf" amerykańskiej publiczności.

Lady GaGa przesadza?


Koncertujący u boku Lady GaGa duński zespół Alphabeat krytycznie wypowiada się o amerykańskiej gwieździe.

W czwartek rusza Coke Live Music Festival 2009


W czwartek (20 sierpnia) startuje czwarta edycja festiwalu Coke Live Music w Krakowie.

Film o skarbie w Łodzi


Przed wojną żydowski przedsiębiorca ukrył na terenie jednej z posesji w Łodzi skarb. Cenną pamiątkę chcieli wydobyć jego potomkowie, jednak uniemożliwiono im to, gdyż dziś nieruchomość należy do wojska - ujawnił dokument w szwedzkiej telewizji SVT.

Cztery pory roku Nigela Kennedy'ego


We wrześniu tego roku na rynku pojawi się wyjątkowa edycja albumu "Vivaldi: The Four Season" w wykonaniu światowej sławy skrzypka Nigela Kennedy'ego. Reedycja została stworzona z okazji 20-tej rocznicy premiery krążka.

Nasze biuro podróży specjalizuje się w organizacji tanich wycieczek szkolnych. Jeśli chcesz dla swojej szkoły zorganizować tanie wycieczki szkolne to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na wycieczki szkolne Warszawa. Potrafimy dopasować się do każdych wymagań, i jeśli chcesz zorganizować

tanie wycieczki szkolne

na pewno uda nam się przygotować dla ciebie odpowiednią ofertę. Nasze wycieczki szkolne do Warszawy od wielu lat cieszą się rosnącą popularnością. Warszawa zaś to najpopularniejszy cel wycieczki szkolnych od wielu lat.

Dubstepowy złoty dotyk


King Midas Sound "Waiting For You", Hyperdub/Isound