Wystawa Pola Negri - legenda kina


Pocztówki, fotosy, programy filmowe z wizerunkiem Poli Negri oraz płyty z nagraniami artystki będzie można oglądać od poniedziałku w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" w Kielcach, na wystawie "Pola-Negri - legenda kina".

Do jutra (23 kwietnia) przedłużono głosowanie widzów na trójkę wokalistów zagrożonych odpadnięciem z programu "Śpiewaj i walcz". "Recoil Selected" to nowa kompilacja utworów Recoil, które przeszły do klasyki gatunku. Płyta trafi do sprzedaży 17 kwietnia Duet Pet Shop Boys szykuje specjalną bożonarodzeniową EP-kę. Dzieło zatytułowano "Christmas".Omar Sosa - pianista i kompozytor kubański, jedna z najciekawszych i najbardziej wpływowych postaci współczesnego jazzu ze względu na niezwykłe połączenie idiomu jazzowego z muzyką etniczną, głównie latynoską i afrykańską, już niedługo wystąpi na 4 koncertach w Polsce. 4 czerwca ukaże się składankowy album grupy Simply Red zatytułowany "Songs Of Love". Elijah Wood i Robin Williams prowadzą negocjacje w sprawie podłożenia głosów w kontynuacji nagrodzonej Oscarem animacji "Happy Feet: Tupot małych stóp".

Owacją na stojąco i wykonaną na bis przez Leszka Możdżera kilkunastominutową wariacją na temat głównego motywu muzycznego z filmu "The Banquet" zakończył się pierwszy koncert 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Już 27 czerwca (niedziela) w warszawskim klubie Proxima odbędzie się Wielki Finał drugiej edycji Eliminacji do Przystanku Woodstock. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, skończył się już nakład bezpłatnych zaproszeń, które umożliwiają wejście na koncert legendarnego duetu Klausa Schulze i Lisy Gerard, 17 wrzesnia na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie.

Trójmiejska alternatywna grupa Old Time Radio przygotowała nową płytę "Sketches For Another Christmas Songbook" (premiera w piątek, 20 listopada), zawierającą piosenki pisane z myślą o Bożym Narodzeniu. Johnny Depp nie może zrozumieć, dlaczego wciąż zdobywa nagrody. Już dziś, 8 września, w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie kolejny koncert - Fe Fighters 2. Tym razem w skład FF2 wchodzą tacy artyści, jak Lipnicka & Porter, Ania Dąbrowska, Smolik, Kazik, Lachowicz, Mika Urbaniak oraz Czesław Śpiewa.Jak co roku, 1 maja na wrocławskim Rynku setki amatorów i profesjonalnych muzyków będzie starało się pobić Gitarowy Rekord Guinnessa. Dla tych którzy, chcą wziąć udział w wydarzeniu, ale nie opanowali jeszcze wszystkich chwytów, z pomocą rusza pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński. Premiera albumu Mademoiselle Karen "Attention!" odbędzie się już w najbliższy poniedziałek. Płytę promują równocześnie dwie piosenki "Regarde Moi" i "Ouaf Ouaf". Legenda bluesa z Wielkiej Brytanii, uznawany za pioniera angielskiego bluesa - John Mayall - wystąpi już za tydzień na dwóch koncertach w Polsce - w Szczecinie i Poznaniu.

Baśniowe morderstwa Danny'ego Panga


Danny Pang zajmie się reżyserią horroru o roboczym tytule "Fairy Tale Killer".

Hey pierwszą gwiazdę iławskiej Famy Rock


Znamy już pierwszą gwiazdę tegorocznej edycji iławskiej Famy Rock Festival. 27 sierpnia na nowej scenie amfiteatru w Iławie zagra jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Hey.

Grupa Living Colour wystąpi w Warszawie


Grupa Living Colour ponownie odwiedzi nasz kraj. Do potwierdzonego wcześniej występu w Krakowie (29 stycznia) doszedł koncert w Warszawie. W stołecznym klubie Stodoła formacja zagra 28 stycznia.

Tysiące Bułgarów jadą do Turcji śladem bohaterów "mydlanych oper"


Tysiące Bułgarów jeżdżą na wycieczki do Stambułu śladem bohaterów tureckich "mydlanych oper", które opanowały w ostatnich miesiącach bułgarskie telewizje - napisał dziennik "24 czasa".

Sprzedaż płyt winylowych wciąż wzrasta


Statystyki potwierdzają: ludzie kupują coraz więcej płyt winylowych.