"Mam talent!": można udawać, że się nie ma talentu, ale nie tak bezczelnie


Za nami pierwsze rozstrzygnięcia. W sobotni wieczór jury wybrało "szczęśliwą czterdziestkę" półfinalistów, którzy będą mogli zaprezentować ponownie swoje umiejętności - tym razem już w programach emitowanych na żywo! W ostatnim castingowym odcinku do walki o półfinał stanęło kilkunastu uczestników.

Zrealizowana przez Roba Marshalla ekranizacja broadwayowskiego musicalu "Dziewięć" jest faworytem tegorocznych Annual Satellite Awards - zdobyła aż 10 nominacji. Muzycy Faith No More wielokrotnie wyrażali swą sympatię dla Polski i naszej publiczności. Tym razem coś miłego o naszym krajem powiedział klawiszowiec formacji. Ewan McGregor zastąpi Johnny'ego Deppa w filmie "The Man Who Killed Don Quixote" Terry'ego Gilliama.Beavis i Butt-Head powrócą na antenę telewizji jako para geriatryków. 11 koncertów wypełni 22. Międzynarodowe Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich. Festiwal pod Wawelem zacznie się w sobotę, potrwa do 30 maja. Na koniec roku sosnowiecka grupa Frontside zaplanowała trasę po Polsce. W przygotowaniach także nowe wydawnictwo.

Bill Murray rozczarował wszystkich fanów kultowego filmu "Ghostbusters", stwierdzając, że nie ma żadnych planów sequela filmu w reżyserii Ivana Reitmana. Niedawne zamieszanie wokół kontynuacji serii nazwał "stekiem bzdur".

Etta James od ponad roku walczy z chorobą Alzheimera. W najbliższych miesiącach, w Multikinie zobaczyć będzie można dwie najpiękniejsze opery z muzyką Vincenza Belliniego. Już 27 stycznia na wielkim ekranie pierwsza z nich - "Norma".

Czy brytyjscy bukmacherzy przyjmą zakłady dotyczące płci amerykańskiej piosenkarki? Utwory Fryderyka Chopina zagra na 100 fortepianach stu młodych pianistów: 99 dzieci z Chin oraz jeden Polak. Wyjątkowy koncert, o nazwie "Chopin Lives", odbędzie się 29 sierpnia na placu Piłsudskiego w Warszawie. Amerykańska formacja The New Fracture Quartet, kierowana przez Tima Daisy'ego zagra we wrześniu 4 koncerty (Lublin, Warszawa, Poznań, Kraków).Tom Cruise i J.J. Abrams przygotowują się do realizacji kolejnej części "Mission: Impossible". Do przyszłego czwartku (5 listopada) czekamy na Wasze głosy w konkursie na teledysk do utworu "Mistake" Moby'ego. Zwycięzcę spośród najlepszych prac wybierze sam nowojorski artysta. Brytyjski wokalista Robbie Wiliams przyznał, ze przed trzema laty narkotyki ściągnęły go na samo dno. Wokalistka twierdzi, że jego stan był wówczas bardzo zły, chociaż wcale się tym wtedy nie martwił.

Polański jest już w Gstaad


Roman Polański przybył w piątek do swojej posiadłości w szwajcarskim kurorcie w Gstaad, rozpoczynając pobyt w areszcie domowym - podała agencja Associated Press.

Jennifer Morrison: odchodzi czy zostaje w "Dr House"?


Przyszłość Jennifer Morrison w obsadzie serialu "Dr House" nadal pozostaje niepewna.

Paul Greengrass: czuję, że skończyłem już z Bournem


Reżyser Paul Greengrass nie znajdzie czasu na kolejną część Bourne’a.

Komiksowa Helen Mirren


Mirren dołączyła do obsady filmu "Red". Obraz stanowi adaptację komiksu wydawnictwa DC.

DJ Co-Ma z Japonii Mistrzem Świata Didżejów IDA 2009


Odbywający się w Krakowie wielki finał Mistrzostw Świata Didżejów IDA 2009 okazał się szczęśliwy dla reprezentanta Japonii - DJ-a Co-Ma, który zwyciężył w najciekawszej kategorii Technical.