Don Kichot jak Sherlock Holmes


Producent Joel Silver, odpowiedzialny za przywrócenie kinu postaci Sherlocka Holmesa, planuje przenieść na ekran przygody kolejnego literackiego bohatera - Don Kichota - informuje serwis Pajiba.

Rachel Weisz jest pierwszą aktorką, która otrzymała nagrodę nazwaną na cześć Natashy Richardson. Ceremonia wręczenia wyróżnień odbyła się 23 listopada w Londynie. Najnowsza płyta Rammstein, "Liebe ist für alle da", trafiła pod lupę cenzorów w Australii. W efekcie album kupować mogą wyłącznie osoby pełnoletnie. Ellen Pompeo wyjawiła, że planuje rozstanie z obsadą serialu "Chirurdzy".Megan Fox zrezygnowała z występu w kolejnych częściach serii "Transformers" - poinformował rzecznik aktorki. Czy jej następczynią zostanie Gemma Arterton ("Książę Persji: Piaski czasu")? Emma Watson ma zaledwie 19 lat, rolę Hermiony i miliony na koncie. Wszystko to czyni ją najlepiej opłacaną aktorką Hollywood - podaje magazyn "Vanity Fair". Film o Michaelu Jacksonie, "This Is It", został nowym liderem amerykańskiego box office.

Prawnicy zajmujący się majątkiem zmarłego Michaela Jacksona złożyli wniosek o zwiększenie funduszy przeznaczonych dla matki artysty, Katherine.

Ku ogólnemu zaskoczeniu Złota Palma w Cannes przypadła w tym roku filmowi "niszowemu" i eksperymentalnemu - podkreśla w poniedziałek francuska prasa. Główną nagrodę otrzymał w niedzielę tajlandzkie film "Uncle Boonmee who can recall his past lives". Z jednym koncertem przyjedzie do Polski Alec Empire. Wystąpi on 25 października w klubie Ucho w Gdyni.

Grupa Modest Mouse zrealizowała wideoklip do piosenki "The Whale Song". "No cóż... nie jestem w najlepszym nastroju. Załamanie frekwencyjne w teatrach warszawskich, w naszych salach także, daje nam się we znaki" - pisze na swym blogu Krystyna Janda. Czyżby funkcjonowanie teatrów Polonia i OCH było zagrożone? Międzynarodowy festiwal filmów patologicznych rozpocznie się 7 kwietnia w Rzymie - zapowiedział we wtorek, 23 marca, dziennik "Corriere della Sera". Jednym z jego pomysłodawców jest Matteo Garrone, reżyser głośnej "Gomorry", ekranizacji bestsellera Roberto Saviano o neapolitańskiej mafii.Pete Doherty dał w niedzielę (31 stycznia) pierwszy koncert od wielu tygodni. Brytyjski rockman wystąpił ze swoim zespołem Babyshambles w moskiewskim klubie. Swoim zachowanie Doherty doprowadził widzów do szału. Hayley Williams współpracowała z Eminemem. Jury w składzie: Jacek Hugo Bader, Małgorzata Sadowska i Janusz Wróblewski przyznało nagrody 3. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Warszawą".

Christina Hendricks "zbyt słodka" dla Woody'ego Allena


Christina Hendricks ciągle żałuje, że nie dostała roli w filmie Woody’ego Allena, ponieważ reżyser uznał ją za "zbyt słodką".

Dziś rusza 11. edycja "Tańca z gwiazdami"


11. edycja "Tańca z gwiazdami" rusza już dziś wieczorem. O godz. 20 odbędzie się pierwszy odcinek show, podczas którego dwanaście par zaprezentuje walca angielskiego lub cha-chę.

"Thriller" Michaela Jacksona wśród najważniejszych filmów Ameryki


Jak co roku amerykańska Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych wybrała 25 filmów, które wejdą w skład National Film Registry. Tym razem wyróżniono m.in. klip do przeboju "Thriller" Michaela Jacksona.

Możdżer w Budapeszcie


Za kilka dni, 9 września o godz. 19.30, Leszek Możdżer wystąpi w sali koncertowej im. Beli Bartóka w Budapeszcie z projektem "Tarantella".

Więcej koncertów Cypress Hill


Grupa Cypress Hill zagra w czerwcu dwa kolejne koncerty w Wielkiej Brytanii.