17-latka uratowała rannego


17-letnią Klaudię Aksamit, która udzieliła pierwszej pomocy mężczyźnie rannemu w wypadku, nagrodził w czwartek prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Sieć drogowo-uliczna zajmuje nieznaczny procent terytorium Moskwy, bo zaledwie 8,7 procent - powiedział cytowany w niedzielę przez rosyjską stronę internetową Newsru.com szef instytutu naukowego dróg i transportu Michaił Blinkin, podkreślając, że mierzenie dróg w miastach w kilometrach to całkowite nieporozumienie. Pseudoekologia, bez skrępowania wciska się ze swoimi ubłoconymi butami w każdą sferę motoryzacyjnego życia. Samochody firmy Rolls-Royce mają to do siebie, że wyglądają dobrze nawet po 45 latach eksploatacji.Tylko w grach komputerowych po jednym życiu dostajemy następne. Przepisy ustanawiane przez Unię Europejską są nieubłagane - samochody mają emitować mniej trujących związków i nie ma od tego ucieczki. Rolls-Royce opublikował zdjęcia nowego samochodu o nazwie ghost.

Auris gości na rynku od 3 lat i właśnie do sprzedaży wchodzi model po liftingu. Wprowadzenie nowszej wersji modelu zawsze oznacza spore obniżki na ten dotychczas oferowany.

Jak wiadomo wpływy z mandatów to jedne z podstawowych źródeł dochodów wielu gmin. W Polsce jest ponad 13 tysięcy przejazdów kolejowych. Każdego roku dochodzi na nich do ponad 200 wypadków drogowych.

Zwiększenie uprawnień policji i straży miejskiej do karania kierowców przekraczających przepisy poza drogami publicznymi oraz odholowanie na koszt właściciela pojazdu zaparkowanego w miejscu dla niepełnosprawnych - przewiduje projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Sergio Marchionne, który pełni obecnie funkcję dyrektora generalnego Chryslera powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku amerykańska firma uruchomi skierowaną do osób fizycznych emisję swoich akcji. Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę wieczorem na obwodnicy (S3) Gorzowa Wielkopolskiego. Z nasypu, po którym biegnie ta trasa, spadł osobowy opel.Jeden z mieszkańców Katowic ma nietypowe hobby: zbiera... bilety wydawane na bramkach autostrady A4. Ma już ich dziesiątki. Robi to regularnie od 10 lat. Gdy w 2007 roku, na targach samochodowych w New Delhi dziennikarze motoryzacyjni oblegali stoisko firmy Tata, która zaprezentowała najtańszy na świecie model nano, wielu fanów motoryzacji było oburzonych. W Pekinie trwa największy w Chinach salon samochodowy. Sensacją dnia jest informacja, że największy prywatny producent aut, firma Chery Automobile Co podpisała kontrakt z argentyńskim gwiazdorem Lionelem Messim.

Masz nawigację z TMC?


Aktualne informacje przekazywane za pomocą Traffic Message Channel (TMC) na temat warunków ruchu drogowego, wypadków i utrudnień drogowych, od maja 2010 roku będą dostępne także dla polskich kierowców.

Bezkarni dyplomaci


Spośród zagranicznych dyplomatów w Niemczech najwięcej wykroczeń w ruchu drogowym popełniają Arabowie i Rosjanie, a potem kolejno Chińczycy, Egipcjanie i Francuzi. Dyplomatom uchodzi to jednak bezkarnie.

Kościół uświadomi kierowców


Hiszpańska Konferencja Biskupów weźmie na prośbę władz udział w kampanii zachęcającej obywateli do odpowiedzialności za kierownicą - poinformował ks. Juan Antonio Rivera z Duszpasterstwa Kierowców.

Polska praca, włoski zarobek


Fiat chce do 2014 r. podwoić liczbę produkowanych we Włoszech modeli samochodów i zainwestować w ojczyźnie 30 mld euro.

Nowy outlander 102 900 zł


Niemal trzy lata po premierze rynkowej mitsubishi outlander został gruntownie zmodyfikowany.