17-latka uratowała rannego


17-letnią Klaudię Aksamit, która udzieliła pierwszej pomocy mężczyźnie rannemu w wypadku, nagrodził w czwartek prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

eam Renault będzie mógł wziąć udział w weekendowym wyścigu Grand Prix Formuły 1 w Walencji. Międzynarodowa Federacja Sportów Motorowych zamieniła zakaz startu na karę finansową. Federacja ukarała zespół za spowodowanie zagrożenia zdrowia Hiszpana Fernando Alonso. Osiem osób zamarzniętych, ponad 21 tysięcy domów bez prądu, trudne warunki na drogach, na których zalega błoto pośniegowe i rozjeżdżony śnie - zima nie daje za wygraną. Już 14 sierpnia rozpocznie się II runda Pucharu Polski OFF-ROAD PL 2009.Nowe kategorie prawa jazdy: AM (motorowery i lekkie pojazdy czterokołowe) oraz A2 (uprawniające do prowadzenia motocykli o mocy nie przekraczającej 46 KM), kursy reedukacyjne dla kierowców, obowiązek wymiany do 2033 r. praw jazdy - takie zapisy znalazły się w założeniach do projektu ustawy o kierujących pojazdami, które we wtorek przyjął rząd. Prowadzenie samochodu podczas ostrego przeziębienia może być tak samo niebezpieczne jak jazda po wypiciu alkoholu. 16 lutego br na naszych łamach opublikowaliśmy tekst pt. "Policjant samobójca?" , w którym mowa była o ryzykownej - naszym zdaniem - interwencji policji (film z tego zdarzenia znajdziesz poniżej)

W kwietniu informowaliśmy, że zespoły startujące w Formule 1 negocjują właśnie zasady, jakie od 2013 roku dotyczyć będą jednostek napędowych.

To już nie są spekulacje. Ford oficjalnie poinformował, że największy chiński producent samochodów, Geely Automotive to najpoważniejszy kandydat do zakupu Volvo. Kierowcy z Samoa przygotowują się do zmiany kierunku w ruchu drogowym z prawostronnego na lewostronny.

99 samochodów wartych 2,7 mln zł ukradł jeden z 12 oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się kradzieżami samochodów osobowych. Już niebawem dalekie podróże zagraniczne będą w zasięgu ręki niemal każdego obywatela Unii Europejskiej. Francuski koncern Renault, współwłaściciel zespołu o tej samej nazwie, w którego barwach w tym sezonie ściga się Robert Kubica, otrzymał od Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) zgodę na poprawienie swoich silników.Chociaż BMW nie kojarzy się raczej z pojazdami użytkowymi, w ofercie Bawarskiej firmy znajduje się kilka modeli, które z powodzeniem służyć mogą chociażby hydraulikom. Tzw. decyzja środowiskowa, która pozwalała na modernizację odcinka z Poronina do Zakopanego, będzie ważna jeszcze przez dwa, a może nawet cztery lata. Fiński kierowca Formuły 1 Kimi Raikkonen nie porozumiał się z zespołem McLaren-Mercedes i w sezonie 2010 kibice nie zobaczą go na torach F1 - podała fińska gazeta Turun Sanomat.

Idioci sami się rodzą...


W ubiegły weekend w Prochowicach policjanci z legnickiej "drogówki" zatrzymali do kontroli VW Passata, którym jechało czterech mężczyzn.

Fiat sentiero


Dlaczego pickupy nie są popularne na Starym Kontynencie?

Kliknij na nasze kamery!


Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale najgorsze warunki są we wschodniej części kraju. Kamery: Zobacz, jak wygląda sytuacja na drogach.

Lepiej omijać Zakopane


Poważne utrudnienia czekają kierowców w Zakopanem. W poniedziałek rozpoczynają się tam remonty dróg w ramach projektu "Góral*ski", współfinansowanego z funduszy unijnych.

Colt najbardziej niezawodny


Mitsubishi colt jest najbardziej niezawodnym japońskim samochodem klasy B sprzedawanym w Niemczech. Tak wynika z najnowszych statystyk ADAC, w których Mitsubishi zajmuje trzecie miejsce w swojej klasie.