Robert Gawliński na celowniku: Dodatkowe szanse!


W odpowiedzi na liczne prośby postanowiliśmy rozszerzyć formułę konkursu "Robert Gawliński na celowniku!". Od teraz swoje pytania do wokalisty Wilków możecie przesyłać także w formie tekstowej!

29 czerwca Jacek Bromski rozpoczyna w Krakowie zdjęcia do filmu pod roboczym tytułem "Uwikłanie", na podstawie powieści Zygmunta Miłoszewskiego. 16 sierpnia, koncert Anny Serafińskiej z zespołem Groove Machine zainaugurował II edycję festiwalu jazzowego "Jazz pod Gwiazdami". Przez kolejne niedzielne wieczory dziedziniec wilanowskiego Muzeum Plakatu gościć będzie gwiazdy polskiej sceny jazzowej. Reżyser Neil Blomkamp potwierdził, iż powstanie kontynuacja stylizowanej na film dokumentalny produkcji science fiction "Dystrykt 9".Dzisiaj, 24 maja rozpoczyna się 35. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Festiwal, który po raz pierwszy w historii w tym roku odbywa się w maju, potrwa do soboty. W programie "Britain's Got Talent" pojawiła się daleka kuzynka Susan Boyle - Kerry-Anne, która podobnie jak jej słynna krewna posiada wokalny talent. Dziewczyna zaznaczyła jednak, że ona i Susan nigdy nie miały okazji się spotkać. "Dźwięki muzyki" to jedna z najpopularniejszych sekcji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Podczas jubileuszowej edycji imprezy, która rozpocznie się już za 10 dni, filmy o muzyce i o muzykach zostaną pokazane w dwóch odsłonach - tradycyjnie w kinach oraz w centrum miasta, pod gołym niebem.

Nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się tom "Rozkoszne. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych".

W Korei Południowej ukazało się już 12 książek (w tym 8 autorskich) Iwony Chmielewskiej, ilustratorki i autorki książek dla dzieci i dorosłych. Koreańskiego wydania doczekały się m.in. "O wędrowaniu przy zasypianiu", "Niebieska laseczka. Niebieska skrzyneczka", "Myśl", "Myślący alfabet koreański" i "Myślący alfabet angielski". Nowojorska formacja Interpol planuje wydać czwarty studyjny album na początku 2010 roku.

Aleksander Gurjanow ze Stowarzyszenia Memoriał oraz teolog ks. prof. Wacław Hryniewicz zostali uhonorowani w czwartek w Krakowie Medalami św. Jerzego. Medale św. Jerzego są honorową nagrodą "Tygodnika Powszechnego", przyznawaną od 1993 r. za "zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym". Dziś nie można rozstrzygnąć, czy Fryderyk Chopin umarł z powodu gruźlicy, czy z powodu mukowiscydozy. Pewne jest jednak, że cierpiał na więcej niż jedną chorobę przewlekłą - mówili lekarze w piątek w Warszawie na debacie o zdrowiu genialnego kompozytora. Historyk, eseista, filozof sztuki Wiesław Juszczak został laureatem nagrody im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich przyznawanej przez polski PEN Club. Wręczenie nagrody odbędzie się w piątek 23 kwietnia w Warszawie. Laudację wygłosi Włodzimierz Lengauer.Na czwartkowej gali rozdania nagród Viva Comet, Doda cieszyła się trzykrotnie - piosenkarka najpierw otrzymała statuetkę w kategorii Teledysk Roku (za klip do piosenki "Rany"), a niedługo później odbierała nagrodę specjalną dla Artystki 10-lecia oraz za Przebój 10-lecia (za piosenkę "Szansa" z zespołem Virgin). 11 lipca 2010 we wrocławskim Firleju zabrzmi niepowtarzalny sound amerykańskiego pustynnego stoner rocka - wówczas odbędzie się koncert "Garcia Plays Kyuss". Aktorzy zagrają w nowym filmie Wachowskich. Dzieło będzie adaptacją powieści Davida Mitchella "Cloud Atlas".

Mistycyzm Wschodu w Łodzi


Szanghajska Orkiestra Symfoniczna gościć będzie 23 marca w Filharmonii Łódzkiej na koncercie poświęconym muzyce Dalekiego Wschodu. Najstarsza orkiestra symfoniczna Azji przedstawi głębokie tradycje muzyczne swojego regionu.

Polański: Bez ekstradycji?


Adwokaci Romana Polańskiego powtórzyli we wtorek, 19 stycznia, prośbę, aby wyrok na niego wydano zaocznie i zarzucili prokuraturze Los Angeles, że próbując doprowadzić do jego ekstradycji ze Szwajcarii przemilcza niewygodne fakty.

John Frusciante w hołdzie dla Davida Bowie


John Frusciante zagra gościnnie na płycie nagranej przez różnych artystów w hołdzie dla Davida Bowie.

Bob Dylan nie kpi ze świąt Bożego Narodzenia


Bob Dylan zapewnia, że jego bożonarodzeniowa płyta powstała bez najmniejszej nutki ironii.

W naszej klinice urody w Gdyni przeprowadzamy zabiegi kosmetyczne z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli interesują cię zabiegi kosmetyczne związane z medycyną estetyczną znajdziesz wszystkie informacje na naszej stronie internetowej. Nasza klinika urody przeprowadza w Gdyni również takie

zabiegi kosmetyczne

jak depilacja laserowa czy endermologia. Nasi pracownicy to specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, pracujący na najnowocześniejszym sprzęcie. Odwiedzając naszą klinikę w Gdyni masz gwarancję najwyższej jakości.

John Corbett nie wystąpi w sequelu "Seksu w wielkim mieście"


John Corbett zaprzeczył pogłoskom jakoby miał wziąć udział w produkcji nowego filmu "Seks w wielkim mieście 2".