Rozbił auto specjalnie?


Szef Formuły 1 Bernie Ecclestone zapowiedział we wtorek wyciągnięcie bardzo poważnych konsekwencji w stosunku do teamu Renault i Brazylijczyka Nelsona Piqueta, jeżeli potwierdzą się informacje, że francuski zespół nakazał swojemu kierowcy rozbić swój bolid podczas ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Singapuru.

Kierowca ciężarówki zginął w wypadku na drodze krajowej nr 48 w Kocku na Lubelszczyźnie. Milkną silniki, otwierają się drzwi samolotu. Jest kilkanaście minut po godzinie 10. Papież wita polską ziemię całując płytę lotniska. - Ucałowałem ziemię, z której wyrosłem – powie za chwilę. Sześć godzin później przed Janem Pawłem II "wyrastają" Polacy. Na Pl. Zwycięstwa jego homilii słucha kilkaset tysięcy ludzi. Przez kolejnych osiem dni papieża-Polaka zobaczy jeszcze ponad dziewięć milionów rodaków. – Przekonali się, ilu ich jest, i że mogą klaskać bez lęku – wspomni po latach ks. Adam Boniecki. Dane zawarte w kluczykach samochodowych bywają wykorzystywane przez firmy ubezpieczeniowe do weryfikacji zeznań kierowców zgłaszających kradzież pojazdu.Dwa samochody ciężarowe blokują nitkę autostrady A2 prowadzącą w stronę Świecka, w dwóch miejscach - poinformował w czwartek rano dyżurny obsługi autostrady. Sergio Marchionne, który pełni obecnie funkcję dyrektora generalnego Chryslera powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że już w przyszłym roku amerykańska firma uruchomi skierowaną do osób fizycznych emisję swoich akcji. Samochody Lancii trafią do salonów Chryslera.

Rzadko piszemy w naszym serwisie o premierach autokarów, ale tym razem okazja jest wyjątkowa.

Po przeszło dwóch latach od śmiertelnego potrącenia pieszego policjanci z Ryk (Lubelskie) zatrzymali kierowcę, który spowodował wypadek. Komisja Formuły 1 zaproponowała zmianę punktowania wyścigów GP. Punkty zdobywałaby czołowa dziesiątka, a nie ósemka jak obecnie, a za zwycięstwo przyznawano by ich 25 zamiast 10.

FB.init("d56ff04d3b8e16af1e63f5fbeb3febcb"); Rzeczywistość może różnić się od tego, co wydaje się być niemal pewne. Dotyczy to m.in. zapewnień składanych przez producentów samochodów, paliw oraz materiałów eksploatacyjnych. W niektóre z nich po prostu nie warto wierzyć. Używane, sprowadzone auta nie będą już przechodzić badań technicznych przed rejestracją. Dla wielu samorządów fotoradary stały się maszynką do zarabiania pieniędzy, a pomagają im w tym prywatne firmy, przy okazji łamiąc prawo - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".Kwota 5 mld euro, którą niemiecki rząd przeznaczył na dopłaty do zakupu nowych samochodów w zamian za oddanie na złom starych aut, wyczerpała się w środę. Dziesięć lat więzienia grozi właścicielom stacji benzynowej w Ostrowie Wielkopolskim za oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły wspólnie stawki za przejazd - uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

Zapominalscy płacą do 15 tys!


Kary finansowe nakładane na przedsiębiorców wykonujących usługi transportowe samochodami o masie ponad 3,5 tony bez karty potwierdzającej uiszczenie opłat za przejazd drogami krajowym są zgodne z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny.

Utopił 1,5 mln dolarów!


- Gdzie mój samochód? - W jeziorze.

Wybudują obwodnicę Rzeszowa


Polsko-hiszpańskie konsorcjum firm: Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras zbuduje odcinek autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód.

Koniec z fetyszem wielkości


- 2009 rok był dla całego przemysłu wyjątkowo bolesnym doświadczeniem.

Felerne poduszki Hondy


Honda rozszerzyła trwającą od ponad roku akcję naprawy felernych poduszek powietrznych na dalsze 378 tys. aut.