Kryzys wydaje "Kryzys komunizmu"


Płyta "Kryzys komunizmu" to zbiór nagranych na nowo największych przebojów grupy Kryzys. Krążek ukaże się już 25 maja.

Amerykański serial komediowy "Ekipa" doczeka się jeszcze dwóch sezonów, po czym powstanie film pełnometrażowy - twierdzi producent wykonawczy, Mark Wahlberg. "Dźwięki muzyki" to jedna z najpopularniejszych sekcji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Podczas jubileuszowej edycji imprezy, która rozpocznie się już za 10 dni, filmy o muzyce i o muzykach zostaną pokazane w dwóch odsłonach - tradycyjnie w kinach oraz w centrum miasta, pod gołym niebem. Lady GaGa jest pierwszą artystką, której teledysk w sieci obejrzało ponad miliard internautów.Na dużej scenie XVI Przystanku Woodstock zaprezentuje się grupa Ziggie Piggie z weteranem rodzimej sceny alternatywnej, Robertem Brylewskim (m.in. Brygada, Kryzys, Izrael, Armia). W ostatnich badaniach stwierdzono, że nagość oraz sceny seksu nie wpływają na odniesienie sukcesu przez filmy - takie zaskakujące dane podaje telewizja CNN. W poniedziałek, 16 listopada ruszyła sprzedaż biletów na Heineken Open'er Festival 2010.

Z powodu świetnego amerykańskiego akcentu aktorka Diane Kruger omal nie straciła szansy na rolę w filmie Bękarty Wojny, ponieważ Quentin Tarantino nie mógł uwierzyć w jej niemieckie korzenie.

W Tarnowskich Górach odbędzie się wspólny koncert Miuosha i Siwydym. Dermatolog Michaela Jacksona opowiada o dziwnym zachowaniu "króla popu" na kilka dni przed śmiercią.

Nowa płyta warszawskich punków z El Bandy w postaci podwójnego winyla ukazała się 26 lutego. Miesiąc później, 26 marca do sprzedży trafia wersja CD. Aktor George Clooney ma dwa dodatkowe powody do świętowania. Czytelnicy męskiego magazynu "Parade" w specjalnej ankiecie okrzyknęli, że im jest starszy, tym jest przystojniejszy (40 proc.) i że najchętniej jego pocałowaliby pod jemiołą (56 proc.). W czerwcy w Polsce wystąpi wywodząca się z Nowej Zelandii grupa The Ruby Suns. Zespół odwiedzi Kraków i Warszawę.28 maja na nasze ekrany wejdzie film "Czerodziejka Lilli: Smok i magiczna księga". Głosu jednej z bohaterek animacji udzieli Anna Dereszowska. "Aż po grób", koprodukcja TVN z udziałem Roberta Duvalla, Billa Murraya i Sissy Spacek, już dzisiaj będzie miała swój uroczysty pokaz podczas najważniejszego przeglądu kina niezależnego czyli Sundance Film Festival w Utah w USA. Dziś także Amerykanie zobaczą inną - już całkowicie polską produkcję - "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha. Nie mniejszą radość od oglądania jej choreografii sprawia przyglądanie się jej samej. Pina Bausch przy pracy, z nieodłącznym papierosem, jest - sama w sobie - dziełem sztuki.

Kate Beckinsale i Benicio Del Toro w jury festiwalu w Cannes


Kate Beckinsale i Benicio Del Toro dołączyli do Tima Burtona w jury zbliżającego się 63. Festiwalu Filmowego w Cannes.

Sabaton i Blaze w Malborku


W niesamowitej scenerii zamku w Malborku, 4 czerwca zagra niezwykle popularna w Polsce szwedzka grupa Sabaton. Poprzedzi ich były wokalista Iron Maiden - Blaze Bayley.

Przyjedzie A-ha


Norweskie trio A-ha 17 listopada wystąpi w Łodzi w ramach trasy promującej ostatnią płytę "Foot Of The Mountain".

Lasery w kopalni


Elektronika, hip-hop, szczypta reggae, odrobina post-rocka - jeśli wierzyć organizatorom katowickiego festiwalu, tak właśnie brzmi Nowa Muzyka. Najlepszy koncert w tym roku dał Roots Manuva. Wiadomo - stara szkoła...

Przyjedzie Soulfly


W połowie czerwca na dwu koncertach w Polsce pojawi się lubiana nad Wisłą formacja Soulfly.