Wyłoniono zwycięzców Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill 2010


Wyłoniono 7 finalistów Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill 2010. Ogłoszenie wyników odbędzie się 27 kwietnia w warszawskim kinie Muranów.

Zespół Kumka Olik, nazywany nadzieją polskiego rocka, nagrał nowy teledysk - tym razem do piosenki "Grzeczne dziewczynki". Klip można oglądać już w serwisie Muzyka.onet.pl. Festiwal Filmowy "Wyścig Jaszczurów" - przeznaczony dla niezależnych twórców, którzy ukończyli, co najmniej 50. rok życia, rozpocznie się w piątek, 4 czerwca, w Poznaniu. Przez trzy dni trwania konkursu będzie można obejrzeć 13 filmów. Grupa Cannibal Corpse po raz pierwszy w swojej karierze wystąpi dla brytyjskich fanów na festiwalu Bloodstock 2010.Krakowski Festiwal Sacrum Profanum rozpocznie się już za kilka dni - 13 września. W oczekiwaniu na pierwsze koncerty można uprzyjemnić sobie czas grając w specjalną grę "Find The Music" udostępnioną na stronie imprezy. Premierę jedynej opery Franciszka Themersona "Święty Franciszek i wilk z Gubbio" zaprezentuje w środę, 7 kwietnia, Teatr Wielki w Poznaniu. Będzie to trzecia premiera z cyklu "Opera kieszonkowa". Członkowie grupy ABBA rozważają reaktywację na jeden koncert.

Kristen Stewart zagra jedną z głównych ról w filmie "On the Road".

Właśnie mijają dwa lata od tragicznej śmierci Heatha Ledgera. Była to wyjątkowo bolesna strata, nie tylko dla jego najbliższych. Po kilku świetnych rolach aktor stał na progu naprawdę wielkiej kariery. W czwartek, 22 października rozpocznie się w Warszawie 3. edycja Festiwalu Filmowego "Kino w pięciu smakach". Jest to jedyny w Polsce przegląd kinematografii azjatyckiej. Festiwal zamknie uroczysta premiera filmu Katarzyny Klimkiewicz "Hanoi – Warszawa", wyróżnionego Nagrodą Specjalną Jury w Konkursie Młodego Kina na FPFF Gdynia 2009.

23 listopada ukaże się debiutancki album Susan Boyle, "I Dreamed A Dream". Z fragmentami dzieła można zapoznać się już teraz. Kanadyjski muzyk Gordon Peterson pozwał Eddiego Veddera, lidera Pearl Jam, za zmianę tekstu utworu "Hard Sun", który trafił na jego album "Into The Wild". 6 listopada ukaże się reedycja ostatniej płyty Kasi Kowalskiej, "Antepenultimate".Nominowany do Oscara film dokumentalny "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki można za darmo obejrzeć w internecie - poinformowała Anna Kuziemska z Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP SA. Wprawdzie ostatni film z udziałem hollywoodzkiego gwiazdora George'a Clooneya - "W chmurach" zgarnął we wtorek, 2 lutego, pięć nominacji do Oscara, to zdarzały się aktorowi filmy, z których nie może być aż tak dumny..."Batman i Robin" z jego udziałem został okrzyknięty w ankiecie magazynu "Empire" najgorszym filmem w historii kina. Po 13 latach, ponownie na scenie MegaClubu wystąpi Liroy oraz Wzgórze Ya-Pa 3 w ramach trasy "14". Bity z żywych instrumentów, nowe i klasyczne utwory - to koncert, którego nie można przegapić.

Do Krakowa zjechali najlepsi didżeje z całego świata


W krakowskim kinie Kijów odbywa się 12 grudnia wielki finał Mistrzostw Świata Didżejów IDA WORLD FINAL 2009. Na imprezie występują najlepsi hiphopowi didżeje z całego świata.

Holenderski populista pokaże antyislamski film w Londynie


Prawicowy populista holenderski Geert Wilders zapowiedział w piątek, że pokaże swój kontrowersyjny antyislamski film wideo pt. "Fitna" w brytyjskiej Izbie Lordów.

"Małpi Król" w stolicy


We wtorek, 16 lutego, w warszawskim klubie Palladium odbędzie się jedyny polski koncert Iana Browna.

Bad Religion po raz pierwszy w naszym kraju


Formacja Bad Religion po raz pierwszy odwiedzi nasz kraj. Punk rockowa legenda wystąpi 17 sierpnia w warszawskim Parku Sowińskiego w ramach nowego warszawskiego festiwalu rockowego.

W momencie, w którym sprzedajesz nieruchomości, tylko zawodowy rzeczoznawca majątkowy z Warszawy, da ci gwarancję, że nie stracisz na sprzedaży swojej nieruchomości. Zobacz co oferuje nasz

rzeczoznawca majątkowy Warszawa

i nie ryzykuj sprzedając swoją nieruchomość w Warszawie. Niewielka opłata da ci spokój i pewność, że nieruchomość, którą wycenił rzeczoznawca majątkowy nie jest wystawiana za zbyt niską cenę do jej wartości.

"YCD": pierwsze czerwone kartki, terror na planie!


Nadszedł czas na ostatni z castingów do programu "You Can Dance". Z pewnością był to też jeden z najcięższych momentów dla jurorów. Z doświadczeń zdobytych przy poprzednich edycjach YCD mogli przypuszczać, że w Warszawie jak zawsze pojawi się najwięcej uzdolnionych tancerzy. Tymczasem - do rozdysponowania zostało tylko 3 bilety!!!