"Robin Hood" Ridleya Scotta na otwarciu festiwalu w Cannes?


Wprawdzie brak jeszcze oficjalnej listy, ale jednym z najbardziej prawdopodobnych kandydatów do otwarcia Cannes jest najnowszy film Ridleya Scotta.

Formacja Śrubki dołączyła do grona artystów Mystic Production. W skład grupy wchodzą tacy artyści, jak m.in. Grzegorz Turnau, Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach czy Zbigniew Wodecki. Patrycja Kosiarkiewicz powraca z nową płytą. Longplay zatytułowany "Ogród niespodzianek" ukaże się na jesienią. W opublikowanym w niedzielę artykule reżyser stwierdza, że amerykańskie żądania dotyczące jego ekstradycji są "oparte na fałszu".Film "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu" utrzymał pozycję lidera amerykańskiego box office. "Tańczący z wilkami" Kevina Costnera trafi na Broadway. Poznaliśmy nazwę grupy, która towarzyszyć będzie weteranom hardrocka z UFO na ich listopadowych koncertach w Polsce.

Danuta Szaflarska została laureatką pierwszej edycji nagrody im. Ireny Solskiej ustanowionej przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej. Nagroda wręczona zostanie aktorce w sobotę, w 49. Międzynarodowym Dniu Teatru.

26 kwietnia na sklepowych półkach pojawi się koncertowe DVD Chickenfoot - zespołu, który tworzą Sammy Hagar (ex-Van Halen), Joe Satriani, Chad Smith (Red Hot Chili Peppers) oraz Michael Anthony (ex-Van Halen). Kirsten Dunst wyznała, że nie ma obaw przed współpracą z Larsem von Trierem.

Brytyjski nowofalowy wokalista Adam Ant wywołał kontrowersje podczas niedawnego koncertu w jednym z kościołów. Koncertem w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie rozpoczyna się 23 października wspólna trasa zespołów Pogodno, L.Stadt oraz Sorry Boys - AlterNative Tour 2009. W warszawskiej Nizio Gallery rozpoczyna się wystawa fotografii trójwymiarowej. Krzysztof Gajewski i Maciej Szal przygotowali zbiór wielkoformatowych zdjęć, na których w technice 3D można zobaczyć Pragę Północ.Mimo paraliżu na lotniskach Metallica nie opuściła ani jednego koncertu w trakcie europejskiego tournee zespołu. 10 października 1969 roku w sklepach ukazała się płyta "In The Court Of The Crimson King" grupy King Crimson, kamień milowy progresywnego rocka. W związku z 40. rocznicą premiery na półkach pojawia się specjalna wersja z nowym miksem. Finał 11. edycji "Tańca z gwiazdami" odbędzie się 13 czerwca, czyli tydzień później niż wynikałoby to z normalnego biegu programu.

Bee Gees - reaktywacja


Robin Gibb planuje reaktywację grupy Bee Gees ze swoim bratem Barrym.

Ferid powraca z "Neonem"


Nieco już zapomniany wokalista Ferid przypomina o sobie nową płytą "Neon", która ukaże się 22 marca. Album zapowiada piosenka "Reason" , do której teledysk możecie już u nas zobaczyć.

Elvis Presley w przekroju


Z okazji 75. rocznicy urodzin Elvisa Presleya ukaże się album ilustrujący przekrój kariery legendarnego piosenkarza.

The National: odsłuch najnowszej płyty


"High Violet" - długo wyczekiwany album formacji The National, został udostępniony do darmowego odsłuchu za pośrednictwem strony dziennika "The New York Times".

Dla wszystkich i dla nikogo


Stone Temple Pilots "Stone Temple Pilots", Warner