"Robin Hood" Ridleya Scotta na otwarciu festiwalu w Cannes?


Wprawdzie brak jeszcze oficjalnej listy, ale jednym z najbardziej prawdopodobnych kandydatów do otwarcia Cannes jest najnowszy film Ridleya Scotta.

Dwie niepublikowane nowele szwedzkiego autora kryminałów - Stiega Larssona - zostały znalezione sześć lat po śmierci pisarza. Pewnie wiele razy każdy z fanów programu, oglądając go w TV zastanawiał się, co kierowało osobami decyzyjnymi, iż zdecydowały się pokazać danego tancerza jurorom? Uczestnik taki najczęściej tańczyć nazbyt dobrze nie potrafi, często zdarzy mu się pomylić kroki, bądź wykazać totalnym brakiem poczucia rytmu. Gdzie więc sens i logika takiego postępowania? 10 września The Orb zagrają concert, który będzie zapowiedzią ich nowego albumu "Baghdad Bateries".Lady GaGa przeszła badania mające na celu wykrycie, czy artystka nie choruje na genetyczną przypadłość, która zabiła jej ciocię. Wykład dr hab. Antoniego Ziemby prof. UW zatytułowany "Jan van Eyck, Memling, Bosch – malarstwo niderlandzkie XV wieku", odbędzie się 23 lutego o godz. 17., w kluboksięgarni Serenissima, przy ul. Chmielnej 16/2, w Warszawie. "Tatarak", "Rewers", "Galerianki" i "Wojna polsko-ruska" - te m.in. tytuły są w programie 1. edycji Festiwalu Polskich Filmów w Madrycie, która rozpoczyna się w środę. Hiszpanie obejrzą także polskie animacje, m.in. film "Zazdrosny trzmiel".

Roman Polański przedstawił szwajcarskiemu sądowi nową propozycję kaucji, starając się o wyjście z aresztu - poinformował w poniedziałek francuski adwokat reżysera Herve Temime.

Filmowcy, którzy przyjechali do Cannes na rozpoczynający się w środę, 12 maja, 63. Międzynarodowy Festiwal Filmowy, podpisali petycję do władz Szwajcarii w obronie Romana Polańskiego. Polski twórca czeka w areszcie domowym na decyzję szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie wniosku o jego ekstradycję do USA. "1940 Katyń - zbrodnia na nieludzkiej ziemi" - taki tytuł nosi komiks o zbrodni sprzed 70 lat autorstwa znanych polskich rysowników. Akcję książki, która w tym tygodniu trafi do księgarń, oparto na wspomnieniach Józefa Czapskiego.

Brytyjskie Towarzystwo im. Fryderyka Chopina organizuje od marca do listopada br. serię koncertów na dwóch fortepianach, na których grał kompozytor w czasie pobytu w W. Brytanii w 1848 roku. Najnowsza polska komedia pt. "Ciacho" odnotowała rekordowe otwarcie. W ciągu trzech dni wyświetlania pełen humoru film w reżyserii Patryka Vegi zgromadził prawie 216 tysięcy widzów i zdystansował najpopularniejsze polskie komedie minionego sezonu. Ponad 100 tkanin z różnych regionów przedwojennej Polski - w tym kilimy huculskie, ręczniki z Wołynia czy ozdabiane haftem obrusy i narzuty lwowskie - można zobaczyć na wystawie otwartej w piątek we wrocławskim Muzeum Etnograficznym.Sześciotygodniową dominację Susan Boyle na liście amerykańskich bestsellerów płytowych zakończyła nowa rewelacja muzyki pop - Ke$ha. Brytyjska poczta (Royal Mail) wypuściła serię znaczków z okładkami znanych albumów rockowych - informuje w czwartek portal BBC News. Płyty Pink Floyd, Rolling Stonesów, Davida Bowie i Led Zeppelin znalazły się wśród tych wybranych do prezentacji. Dziś (6 maja) jedyny koncert w Polsce da progrockowa supergrupa Transatlantic. Kwartet muzyków znanych z m.in. Marillion i Dream Theater wystąpi w Hali Arena w Poznaniu.

Hiphopowcy: Zaprzestańcie kłótni i podziałów


Do sieci trafił pochodzący z kompilacji "Prosto Mixtape 600V" klip do utworu "I żeby było normalnie". Twórcy zastanawiali się, czy premiera klipu w okresie żałoby narodowej po katastrofie w Smoleńsku jest na miejscu.

Daft Punk zwiastuje "Tron Legacy"


Grupa Daft Punk napisała muzykę do filmu "Tron Legacy". Duet zamieścił w internecie pierwszy fragment dzieła.

Czego boi się Lady GaGa?


Ekscentryczna piosenkarka jak ognia unika miłości. Dlaczego? Lady GaGa obawia się, że będąc zakochana, straci inspirację i nie będzie w stanie komponować kolejnych przebojów.

Behemoth nominowany w plebiscycie Revolver Golden Gods Awards


Grupa Behemoth otrzymała nominację w prestiżowym plebiscycie Revolver Golden Gods Awards.

Kylie Minogue pracuje w studiu


Kylie Minogue pracuje nad nową płytą i postanowiła podzielić się wrażeniami ze studia.