Guru wybudzony ze śpiączki


Jak donoszą źródła zbliżone do rapera, został on wybudzony ze stanu śpiączki farmakologicznej, w której pozostawał przez ostatnie trzy tygodnie.

Mickey Rourke zamierza zdobyć Oscara przed przejściem na emeryturę. Jessica Biel zagra jedną z głównych ról w komedii "F***ing Engaged". Aktorka zajmie się także produkcją filmu. Ujawniono kolejnych wykonawców, którzy pojawią się w sierpniu na OFF Festivalu. Tym samym znamy już w jednej trzeciej program koncertów imprezy firmowanej przez Artura Rojka.Na początku grudnia świąteczną płytę wyda Arka Noego. Album "Kolędy" zawierać będzie - zgodnie z tytułem - ulubione kolędy i pastorałki, które grupa śpiewała przez 10 lat swojego istnienia. Projekcją musicalu "Bikiniarze" w reżyserii Walerija Todorowskiego rozpocznie się w czwartek, 5 listopada, 3. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". "Mistrzowie melancholii" ze szwedzkiej grupy Katatonia przygotowali nowy teledysk "The Day And Then The Shade".

W lutym pojawi się w polskich kinach najbardziej chyba oczekiwany film Romana Polańskiego – "Autor Widmo", zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa "Ghostwriter".

Do sieci trafił teledysk grupy Muse do utworu "Neutron Star Collision (Love Is Forever)", który promuje najnowszy film z sagi "Zmierzch" pod tytułem "Zaćmienie". Koncert Lady GaGi w Polsce został potwierdzony. Wokalistka wystąpi 26 listopada w Hali Gdańsk/Sopot, w ramach trasy koncertowej "The Monster Ball".

Ksenia Starosielska - tłumaczka polskiej literatury na rosyjski oraz wydawnictwo Nowoje Literaturnoje Obozrjenie to tegoroczni laureaci nagrody "Za promocję polskiej książki w świecie" - poinformował Maciej Marchwiak z Fundacji Kultury Polskiej. Członek brytyjskiej rodziny królewskiej ujawnił, jakie piosenki znajdują się na jego iPodzie. Tomasz Lis został Dziennikarzem Roku w rankingu miesięcznika "Press". Dostał 41 głosów, o jeden głos wyprzedzając reżyserkę filmów dokumentalnych Ewę Ewart. Lis przeznaczył nagrodę - citroena C5 - Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.Zasoby polskich bibliotek cyfrowych można oglądać w portalu Europeana.eu - poinformowała Małgorzata Porada-Labuda z Uniwersytetu Wrocławskiego. Europeana oferuje internautom już ponad 4,5 mln cyfrowych wersji publikacji z zasobów różnych instytucji wszystkich krajów Unii Europejskiej. Shakira i Nelly Furtado przychylnie wypowiedziały się na temat nielegalnego ściągania plików muzycznych z internetu. Konkursowy film Berlinale - "Jud Süss – Film ohne Gewissen" - został wygwizdany i "wybuczany" na pokazie prasowym przez akredytowanych dziennikarzy - donosi nasza berlińska korespondentka, Anna Serdiukow.

Lindsay Lohan w krwawym horrorze


Lindsay Lohan wystąpi w nowym horrorze japońskiego reżysera Ryuhei Kitamury ("Nocny pociąg z mięsem") - informuje portal Bloody-disgusting.com

Clive Owen w elitarnej jednostce


Clive Owen dołączy do obsady thrillera "The Killer Elite".

Thanks Jimi: Pobiją rekord?


Podczas próby bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa (1 maja na wrocławskim Rynku) uczestnicy zagrają wspólnie aż osiem rockowych klasyków.

Zobacz klip do nowej części "Zmierzchu"!


Do sieci trafił teledysk grupy Muse do utworu "Neutron Star Collision (Love Is Forever)", który promuje najnowszy film z sagi "Zmierzch" pod tytułem "Zaćmienie".

Pierce Brosnan zagra w "Bulwarze Zbawienia"


Pierce Brosnan, Ed Harris i Jim Gaffigan zagrają w filmie "Salvation Boulevard".