Remak chce utrzymać rentowność brutto sprzedaży na poziomie z I półrocza


Remak spodziewa się w drugim półroczu niższej dynamiki wzrostu przychodów niż w pierwszych sześciu miesiącach, ale rentowność brutto sprzedaży powinna się utrzymać na poziomie z pierwszego półrocza - podała spółka w komentarzu do raportu półrocznego.

Według najnowszego raportu płacowego firmy Sedlak & Sedlak, dotyczącego wynagrodzeń w małych i średnich przedsiębiorstwach (10-250 osób), najlepiej opłacanym stanowiskiem jest dyrektor finansowy. Bank Światowy poinformował w raporcie opublikowanym w środę, że rozwijająca się gospodarczo Azja Wschodnia przyczynia się do ozdrowienia światowej gospodarki. Polsko-hiszpańskie konsorcjum firm: Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras zbuduje odcinek autostrady A4 od węzła Rzeszów Centralny do węzła Rzeszów Wschód. Natomiast fragment drogi ekspresowej S19 Stobierna - węzeł Rzeszów Wschód wykona grupa firm z liderem MSF-Moniz Da Maia, Serra & Fortunato-Empreiteiros z Portugalii.Poniższe wyjaśnienia dotyczą przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535; ostatnia zmiana w Dz. U. z 2009 r. nr 215, poz. 1666), zwanej dalej "ustawą o VAT". EPN fundusz założony przez Plaza Centers i Elbit Imaging za około 116 mln USD obejmie 48 proc. udziałów w Macquarie DDR Trust mającym w portfelu nieruchomości w USA o wartości około 1,5 mld USD - poinformowała Plaza Centers w komunikacie. Niezależnie od panujących na rynku nastrojów, w ostatni czasie z USA napływają generalnie dobre, lub co najwyżej neutralne dane. Mieliśmy pozytywne zaskoczenia ze strony ostatniego ISM, PKB w minionym kwartale wzrósł więcej niż oczekiwano, w tym tygodniu pisaliśmy o korzystnej wymowie grudniowych danych o handlu zagranicznym, a wczoraj wreszcie tygodniowe dane z rynku pracy zaskoczyły pozytywnie. Być może publikacją, która przekona rynek do wiary w ożywienie gospodarcze będzie dzisiejszy report o sprzedaży detalicznej.

Po raz kolejny okazuje się, że nie najlepsze nastroje na rynku i coraz bardziej powszechne przekonanie o "konieczności" dalszych spadków, stanowią doskonałą pożywkę do byków. Wzrost jest więc z powodzeniem kontynuowany już od kilku dni i zaczyna wyglądać coraz poważniej.

Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w drugim kwartale 2009 r. wyniósł 22,6 mld zł, czyli 6,9 proc. PKB - poinformowało Ministerstwo Finansów w kwartalnym raporcie na temat sytuacji makroekonomicznej i stanu finansów publicznych. Na Ścianie Płaczu w Jerozolimie będą wyświetlane reklamy. Plan komercyjnego wykorzystania tego najświętszego dla judaizmu miejsca zatwierdził izraelski rząd.

PKP do 2012 roku zamierza w siedmiu największych miastach stworzyć specjalne parkingi dla rowerzystów (Bike & Ride) i dla kierowców (Park & Ride) - czytamy w "Rzeczpospolitej". Stopa bezrobocia wzrosła na koniec listopada 2009 roku o 0,3% i ukształtowała się na poziomie 11,4%, podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, powołując się na dane z urzędów pracy. Po październiku deficyt budżetu państwa wyniósł 23 mld 918 mln 569 tys. zł - wynika z opublikowanego we wtorek przez Ministerstwo Finansów tzw. sprawozdania operatywnego z wykonania budżetu państwa za okres styczeń-październik 2009 r.Po niewielkiej przecenie akcji we wtorek, w środę na nowojorskiej giełdzie panował optymizm, a indeks 30 największych spółek Dow Jones Industrial Average (DJIA) po raz pierwszy od roku przebił psychologiczną barierę 10 tys. pkt. Niemiecki deficyt budżetowy wyniesie w tym roku od 60 do 63 miliardów euro. To nadal rekordowy poziom deficytu w historii Niemiec, choć o 20 miliardów mniej niż do tej pory zakładano. Amerykańska policja poinformowała w niedzielę o śmierci bliskiego przyjaciela amerykańskiego oszusta Bernarda Madoffa.

Pesymistyczne prognozy na nową dekadę


Amerykańscy ekonomiści przewidują anemiczny wzrost gospodarki Stanów Zjednoczonych w nadchodzącym dziesięcioleciu po wyjściu z obecnej recesji.

Rosja zbuduje w Indiach 12 reaktorów jądrowych


Szef rosyjskiej korporacji jądrowej Rosatom Siergiej Kirijenko zapowiedział podpisanie umowy z Indiami w tej sprawie.*Sześć pierwszych reaktorów ma powstać między rokiem 2012 i 2017.

Złoty odporny na informacje o deficycie


Perspektywy dla polskiej waluty przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji nie wyglądały optymistycznie. Piątkowe informacje o deficycie budżetowym na 2010 rok, który wzrośnie z 27,2 mld do 52,2 mld zł, stwarzały zagrożenie silnej deprecjacji złotego. Jednakże w wyniku nadal utrzymujących się dobrych nastrojów wśród inwestorów oraz zwyżkującego kursu eurodolara, złoty nie zareagował zgodnie z oczekiwaniami.

ME-2012 - późniejszy montaż konstrukcji gdańskiego stadionu


Na początku lutego miał się rozpocząć montaż konstrukcji stalowej budowanego w Gdańsku Letnicy stadionu piłkarskiego na mistrzostwa Europy w 2012 roku. 82 potężne przęsła, z których każde waży 66 ton, zostaną jednak zainstalowane miesiąc później. Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012, które nadzoruje budowę, nie widzi w tym problemu.

Jest szansa na 15 mld dywidendy z PZU


Od 15 do ponad 19 mld zł może otrzymać Eureko, jeśli podejmie decyzję o wyjściu z PZU. 4-5 mld zł z dywidendy, a resztę ze sprzedaży akcji na giełdzie, jeśli dojdzie do upublicznienia spółki.