Działanie 4.5 PO Innowacyjna Gospodarka - Model finansowy
Grunty o wartości prawie 13 miliardów zł przekazała od 1990 r. nieodpłatnie Agencja Nieruchomości Rolnych m.in. Lasom Państwowym, samorządom lokalnym i organizacjom kościelnym. Udostępniła ona w tej formie ponad 338 tys. hektarów ziemi. Szczegółowe zasady stosowania tzw. procedury ostrożnościowej przy nabywaniu lub zwiększaniu udziałów lub akcji w podmiotach sektora finansowego przewiduje przygotowany przez resort finansów projekt nowelizacji Prawa bankowego oraz kilku innych ustaw. Wbrew sprzeciwowi przemysłu Komisja Europejska zdecydowanie popiera ograniczenie unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r., zamiast uzgodnionych już 20 proc. - wynika z uzyskanego przez PAP dokumentu, który KE przyjmie w środę.Nie ma porozumienia między Polską a Komisją Europejską w sprawie CO2 dla nowych elektrowni. Jaka jest prawda o systemach GPS, czy przestaną działać? Ekspertom Polskiego Biura do spraw Przestrzeni Kosmicznej oraz firmie AutoGuard trudno uwierzyć w taki scenariusz. Rynek nawigacji ... Eugeniusz Lijewski, ojciec piłkarzy ręcznych Marcina i Krzysztofa uważa, że trudno wskazać zdecydowanego faworyta w 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Vive Targi, a HSV Hamburg, w którym grają jego synowie. Pierwszy mecz w sobotę w Kielcach.

Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. euro rozpoczął działalność. W piątek odbyło się jego pierwsze posiedzenie - poinformowało ministerstwo finansów w komunikacie.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rzeczpospolita\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\": Dochodzenie przez pacjentów rekompensat od szpitali trwa w Polsce zbyt długo. Na samą opinię biegłych w procesach przeciwko szpitalom, trzeba czekać 3 lata. Pracownicy Zakładu Linii Kolejowych (ZLK) z Gorzowa przerwali głodówkę. Od wtorku rano ok. 40 z nich protestowało w ten sposób w obronie swoich miejsc pracy. ZLK w Gorzowie znalazł się na liście czterech zakładów, które mają zostać zlikwidowane do końca roku.

Nie 10 mld zł, ale 1-2 mld zł wpłaci do budżetu ze swego zysku Narodowy Bank Polski, dowiedział się nieoficjalnie "Puls Biznesu". Ekonomiści nie kryją zaskoczenia, a minister finansów musi zapomnieć o możliwości łatwego załatania części deficytu budżetowego. - Za dwa dni kończy się nabór polskich rachmistrzów obejmującego całą Unię Europejską spisu rolnego. Tymczasem do wielu biur spisowych nie zgłosił się ani jeden chętny - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" - Pogarsza się koniunktura w budownictwie. W październiku ogólny klimat koniunktury w tym sektorze kształtuje się na poziomie minus 8 wobec minus 5 we wrześniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 23 proc. We wrześniu było to odpowiednio 17 proc. i 22 proc. - podał w czwartek GUS w komunikacie.Wytypowany przez Polskę kandydat na komisarza, europoseł PO Janusz Lewandowski ma szanse na zajmowanie się w Komisji Europejskiej przemysłem - wynika z nieoficjalnego dokumentu z podziałem tek w nowej Komisji Europejskiej, jaki w środę uzyskała PAP. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, minister finansów Jacek Rostowski zaakceptował wstępnie zasady pomocy odbiorcom energii elektrycznej. W dniu dzisiejszym (2009-12-04) zarząd Zakładów Chemicznych „POLICE” podjął uchwałę o złożeniu wniosku do Agencji Rozwoju Przemysłu o udzielenie pożyczki w wysokości 150 mln złotych w ramach procedury pomocy publicznej na ratowanie przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie pracownikowi zakupu okularów


Obowiązek pracodawcy dofinansowania pracownikowi zakupu okularów korygujących wzrok wynika z rozporządzenia MPiPS w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.

Obowiązujące regulacje w zakresie zawieszeń i autonomicznych kontyngentów taryfowych


Wiadomości, aktualności, wydarzenia dotyczące przemysłu chemii, w tym systemu REACH, GHS oraz obrotu chemikaliami na rynku polskim i UE

Nabór ekspertów do oceny projektu w ramach działania 6.5 PO IG


Trwa nabór ekspertów do oceny merytorycznej projektu systemowego realizowanego w ramach działania 6.5 „Promocja polskiej gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Opel nie dostał pomocy z Niemiec. Przeniesie produkcję do Gliwic?


Berlin odmówił pomocy dla Opla kontrolowanego przez Amerykanów, choć wcześniej oferował górę pieniędzy, gdyby Opla przejęli Rosjanie.

Sanofi-Aventis kupi w wezwaniu 62,77% akcji Nepentes, docelowo chce mieć 90%


W nocy z wtorku na środę kurs euro osiągnął najniższy poziom od kwietnia 2006 - na giełdzie w Tokio za 1 euro trzeba było zapłacić 1,2144 dolara. Na giełdzie w Nowym Jorku kurs dolara był niewiele wyższy i wynosił 1,2162 dolara - informuje AFP