Rajd Polski poza WRC?!


Według nieoficjalnych informacji docierających z Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), w projekcie kalendarza rajdowych mistrzostw świata na 2011 rok nie ma Rajdu Polski, który znalazł się tylko na liście rezerwowej -poinformował portal autosport.com.

Chociaż banki znów kuszą nas ofertami kredytów hipotecznych, a w telewizji pojawiły się reklamy biur podróży, wiele wskazuje na to, że kryzys jeszcze się nie skończył. Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Belgii odbędzie się w niedzielę po raz 54., podobnie jak w ubiegłych latach kierowcy będą się ścigać na torze Spa-Francorchamps, jednym z najstarszych obiektów na świecie. Chociaż phaetona zaliczyć trzeba raczej do porażek niż sukcesów, to Volkswagen nie rezygnuje z jego produkcji. Wprost przeciwnie, niemiecki koncern poddał swoją flagową limuzynę liftingowi.Motocykliści zakładają ogólnopolskie stowarzyszenie i na ostatnią sobotę sierpnia zapowiadają kolejny protest. Szef ukraińskiej drogówki Serhij Kołomijec zaapelował do kierowców, by nie kupowali podpisanych jego nazwiskiem dokumentów, przypominających "list żelazny", dzięki którym mogą rzekomo uniknąć odpowiedzialności za łamanie przepisów. KE ogłosiła, że zgodziła się na pomoc publiczną dla spółki AWSA, która ma zbudować i eksploatować w systemie koncesyjnym ponad 100 km płatnej autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka.

Volkswagen, przymuszony po części zaostrzającymi się przepisami dotyczącymi emisji spalin, szykuje ofensywę na rynku samochodów małych.

Analitycy BM Reflex i e-petrol przewidują, że rosnąca cena ropy, wzrost cen w polskich rafineriach i zbliżająca się zima mogą doprowadzić do wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych. W Czernichowie (Małopolska), w miejscu przeprawy promowej przez Wisłę, do wody wpadł samochód osobowy.

Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić. Salon samochodowy w Genewie to nie tylko Ferrari, Porsche czy Lamborghini. Na imprezie swój debiut ma również wiele całkiem "przyziemnych" samochodów, które już wkrótce pojawią się na naszych drogach. Od dzisiaj w ścisłym centrum Krakowa nastąpi zmiana organizacji ruchu samochodowego.Nowe samochody mają to do siebie, że... się psują. Wprawdzie w porównaniu z konstrukcjami sprzed 20 lat usterki zdarzają się o wiele rzadziej, trzeba jednak pamiętać, że mało kto jest w stanie samodzielnie sobie z nimi poradzić. Zimą mogą pojawić się kłopoty z uruchomieniem samochodu spowodowane wpływem niskich temperatur na olej napędowy, LPG i benzynę. Volkswagen uruchomił produkcję polo w fabryce w Chakan w pobliżu zachodnioindyjskiego miasta Pune.

Kolejny odcinek A2


Jeszcze w tym roku ruszą prace na liczącym 14,5 kilometra odcinku drogi z Rzepina do Torzymia (Lubuskie), który należy do autostrady A2.

"Obama, ratuj Saaba!"


Co najmniej 3,5 tys. ludzi manifestowało we wtorek w Trollhaettan w Szwecji przed zakładami producenta samochodów Saab, by żądać ratowania szwedzkiej marki, którą jej właściciel, amerykański General Motors, chce zlikwidować.

Kubica 8. Ale nuda...


Robert Kubica z Renault zajął ósme miejscu w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, piątej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.

Przed takim fotoradarem nie uciekniesz


Mandat wysyłany jest w ciągu 48 godzin, zdjęcia kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle i brak możliwości uniknięcia kary - w Bytomiu powstał najnowocześniejszy w Polsce system fotoradarów.

Główną specjalnością naszej firmy jest utylizacja odpadów niebezpiecznych. Przeprowadzana przez nas utylizacja odpadów niebezpiecznych spełnia wszystkie prawne wymagania. Tylko taka

utylizacja odpadów niebezpiecznych

zapewnia pełne bezpieczeństwo środowiska i odzysk surowców wtórnych, które da się odzyskać, kiedy zostanie przeprowadzona utylizacja odpadów niebezpiecznych. Utylizujemy również odpady medyczne oraz odpady niebezpieczne.

"Anglikom" nie! Chyba, że minister się zgodzi


W Polsce nie ma definitywnego i jednoznacznego zakazu rejestracji pojazdów z kierownicą umieszczoną po prawej stronie i wyprodukowanego z myślą o ruchu lewostronnym, ale w każdym indywidualnym przypadku minister właściwy do spraw transportu powinien udzielić zgody - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.