Kolejne zakłady przetwórcze będą handlowały z Rosją i Białorusią


Kolejne polskie zakłady przetwórcze otrzymały zezwolenia na eksport swoich produktów na rynki Rosji i Białorusi - poinformował we wtorek PAP Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek.

Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"

czytaj dalej

Współtwórca reformy emerytalnej prof. Marek Góra powiedział PAP, że proponowane przez ministrów finansów oraz pracy i polityki społecznej zmiany w systemie emerytalnym istotnie ingerują w jego konstrukcję. Jego zdaniem deklaracja minister Fedak, że emerytury będą wyższe, to obiecywanie gruszek na wierzbie.Grupa PZU poinformowała przed środową konferencją prasową o podjęciu planu dalszej restrukturyzacji. Przewiduje on zmniejszenie zatrudnienia w tym roku nawet o 2316 etatów. Indeks nastrojów przedsiębiorców niemieckich wzrósł w czerwcu do 101,8 pkt ze 101,5 pkt w poprzednim miesiącu - podała firma Ifo. Po blisko roku negocjacji spółki British Airways i hiszpańska Iberia ogłosiły zawarcie umowy o połączeniu obu linii lotniczych - poinformowały w czwartek wieczorem zarządy firm.

Z przeprowadzonej przez Krzysztofa Fornalskiego z Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku analizy badań wpływu małych dawek promieniowania na zdrowie ludności w pobliżu obiektów jądrowych wynika, że promieniowanie to nie jest w żaden sposób szkodliwe dla ludzi.

To będzie trudny rok dla towarzystw ubezpieczeniowych. W minionym półroczu najwięksi gracze sprzedali zaledwie o 2 proc. więcej polis niż przed rokiem. - W najbliższych miesiącach może być jeszcze gorzej - przyznają ubezpieczyciele Słynny aktor Robert Redford powiedział w piątek na szczycie "Amerykanie dla Sztuki" w Baltimore, że artyści powinni zwalczać "mity", które powstrzymują rząd od wspierania sztuki. Aktor podkreślił, że opinie, iż sztuka jest trywialna lub bezwartościowa lansowane są przez "ciasne umysły".

18 października jest obchodzony jako ogólnopolski dzień poczty polskiej. Dzisiaj swoje święto mają listonosze oraz wszyscy pracownicy, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. List wrzucony do czerwonej ... Niemiecka wywiadownia gospodarcza Creditreform opublikowała statystykę dotyczącą upadłości przedsiębiorstw w Niemczech w ostatniej dekadzie. Zestawienie p[przedstawia także związane z tym skutki w postaci strat finansowych i ...


Nie tylko polscy akcjonariusze, ale i Vodafone mogą wystawić na sprzedaż swoje akcje Polkomtela, operatora sieci Plus i 36,6 Enea, która złożyła ofertę wstępną na kupno 50 proc. ZE PAK i kopalni Adamów i Konin, nie miałaby problemu z finansowaniem transakcji. Spółka mogłaby wziąć kredyt, prowadzi wstępne rozmowy na ten temat z bankami - powiedział dziennikarzom Sławomir Jankiewicz, wiceprezes Enei. Ceny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Decyzja o rozpoczęciu fazy przygotowawczej inwestycji w ZE Dolna Odra


Zarząd PGE podjął 18 maja br. decyzję o rozpoczęciu fazy przygotowawczej inwestycji w Zespole Elektrowni Dolna Odra. Dotyczy to budowy dwóch kondensacyjnych bloków gazowo-parowych o mocy ok. 432 MW każdy w Elektrowni Dolna Odra („Projekt Dolna Odra”) oraz budowy gazowo-parowego bloku kogeneracyjnego o mocy elektrycznej 244MW i mocy cieplnej 170MW w Elektrowni Pomorzany („Projekt Pomorzany”).

Istnieją porty, ale puste


Bez pomocy państwa nie uda się uregulować i pogłębić Odry - pisze Janusz Kajda w ostatnim numerze "Polskiej Gazety Transportowej". Odra od zawsze wpisana była w ...

Tauron przejmie kopalnię Bolesław Śmiały w drugiej połowie roku


Kopalnia Bolesław Śmiały wejdzie skład grupy Tauron najprawdopodobniej w drugim półroczu tego roku – donosi „Rzeczpospolita”.

Haiti "okreskowane"


Armia Zbawienia rezygnuje z ręcznie wypisywanych fiszek na korzyść zaawansowanej technologii kodów kreskowych. Zaawansowana technologia kodów kreskowych umożliwi sprawne przekazywanie żywności, środków medycznych oraz przydzielenia schronienia ...

Do szczególnie niebezpiecznych odpadów medycznych należy bezwzględnie zaliczyć klisze rtg. Pojedyncze klisze rtg w niewielkiej ilości nie stanowią zagrożenia, ale jeśli twój ośrodek zdrowia wytwarza

klisze rtg

należy jest bezwzględnie przechowywać w odpowiednich opakowaniach na odpady medyczne. W dużej ilości klisze rtg mogą emitować na tyle duże dawki promieniowania, że może to stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

W Niemczech upada coraz więcej firm


O blisko 7 proc. rok do roku wzrosła w styczniu liczba bankrutujących przedsiębiorstw w Niemczech - wynika z najnowszych danych.