Ramona Rey nagrała utwór z Akonem


Polska wokalistka Ramona Rey nagrała piosenkę "Oh Africa" z udziałem m.in. Keri Hilson, Akona oraz Soweto Gospel Choir. Dochód z utworu ma wesprzeć ubogą młodzież w Afryce. Premiera nagrania będzie miała miejsce podczas ceremonii rozdania Grammy Awards.

Czy już za rok usłyszymy na krakowskich Błoniach muzykę z filmu "Piraci z Karaibów"?! Niewykluczone, ale nie zdradzajmy szczegółów... W Krakowie trwa 3. Festiwal Muzyki Filmowej. Gośćmi honorowymi imprezy są dwaj laureaci Oscarów - chiński kompozytor Tan Dun ("Hero") i twórca muzyki do "Władcy Pierścieni" Howard Shore oraz japoński artysta Shigeru Umebayashi ("Spragnieni miłości"). 13 września ukaże się nowy album Phila Collinsa. Zestaw zatytułowany roboczo "Going Back" wypełniają covery soulowych klasyków. The White Stripes "Under The Great White Northern Lights", XL/SonicPrawie 600 tysięcy osób obejrzało wielką wystawę dzieł Caravaggia w Rzymie, która w niedzielę wieczorem po 4 miesiącach została zamknięta. Do ostatniej chwili w kolejce do sal wystawowych na Kwirynale stały tłumy ludzi. Wciąż nie są znane losy Kimiego Raikkonena w sportach motorowych na przyszły sezon. Jeszcze tylko dziś (23 października) czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursu na remiks utworu "Johnny and Mary" w wykonaniu francuskiej grupy Nouvelle Vague, w którym gościnnie zaśpiewała Ania Dąbrowska.

Grupa Green Day wznowi swój album "American Idiot". Na płytę trafią nowe wersje piosenek nagrane z obsadą broadwayowskiego spektaklu opartego na muzyce tria.

15 stycznia to dzień pod znakiem muzycznych premier kinowych dla widzów w każdym wieku. Obok "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha o punku, miłości i stanie wojennym na ekrany trafiają "Będzie głośno" o mistrzach gitary oraz rozśpiewana animacja ze studia Disneya - "Księżniczka i żaba". 3 września w warszawskim kinie Atlantic odbędzie się uroczysta premiera najnowszego filmu Feliksa Falka ("Komornik", "Wodzirej", "Samowolka") - "Enen". W glównej roli zobaczymy Borysa Szyca.

Ukazała się nowa płyta Miley Cyrus. Album gwiazdy serialu "Hannah Montana" zatytułowany jest "Can't Be Tamed". Amerykański reżyser Tim Burton został doceniony przez Francuzów. XV edycja popularnego, letniego festiwalu Brutal Assault w Czechach nabiera kształtów.Moya Brennan z zespołu Clannad, zwana pierwszą damą muzyki irlandzkiej, da jedyny w Polsce koncert w piątek w Szczecinie. Andrew Koenig, amerykański aktor znany głównie z występów w serialu "Dzieciaki, kłopoty i my" jest poszukiwany przez policję w Vancouver. Ścieżka dźwiękowa do filmu "Iron Man 2" w wykonaniu australijskiej legendy hard rocka znalazła się na 1. miejscu światowej listy najpopularniejszych płyt.

Japonki pokonały wszystkich


Na pierwszych dwóch miejscach światowej listy najlepiej sprzedających się płyt znalazły się dwie japońskie wokalistki - 27-letnia Kumi Koda i 25-letnia Kaela Kimura.

Soundgarden reaktywowane


Grupa z Seattle po 12 latach przerwy powraca. Informacja o reaktywacji Soundgarden pojawiła się na oficjalnej stronie zespołu.

Nagroda dla Piotra Pazińskiego


W kategorii literatura laureatem Paszportów "Polityki" 2009 został Piotr Paziński, pisarz, tłumacz, zajmujący się filozofią judaizmu i tematem żydowskim w literaturze.

Zwiastun "The American" już w sieci


W sieci pojawił się zwiastun filmu "The American" z George'em Clooneyem w roli głównej.

Nasza firma prowadzi bezdotykowe czyszczenie oraz mycie kostki brukowej. Jesteśmy w stanie przywrócić dawny wygląd nawet najbardziej zanieczyszczonej kostce brukowej. Jeśli interesuje cię

mycie kostki brukowej

koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Prowadzimy również mechaniczne czyszczenie kostki brukowej bez użyci chemii szkodliwej dla środowiska. Posiadamy ogromne doświadczenie w myciu oraz czyszczeniu kostki brukowej oraz elewacji.

Nick Counter nie żyje


Nick Counter, wieloletni przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Filmowych i Telewizyjnych, zmarł w wieku 69 lat.