Najbardziej seksualny album


Fińska formacja HIM nagrała siódmy studyjny album. Płytę - ponoć najbardziej rozerotyzowaną w karierze zespołu - promuje teledysk do utworu "Heartkiller", który możecie zobaczyć poniżej.

Jason Winer zajmie się reżyserią remake'u komedii "Artur", a Russel Brand wcieli się w tytułowego bohatera. Simon Cowell potwierdził, że po zakończeniu obecnej edycji programu "American Idol" przestanie być jego jurorem. Justyna Bargielska w kategorii poezja, Andrzej Stasiuk w prozie oraz Ryszard Koziołek w dziedzinie eseistyki - to laureaci rozstrzygniętej w sobotę V Nagrody Literackiej Gdynia.Jak przekonują twórcy, druga płyta Wdowy "Superextra" będzie daleka od rapowej sztampy. Dowodem na to ma być udział Czesława Mozila (Czesław Śpiewa) w sesji nagraniowej albumu. Najbezczelniejszy niemiecki bezrobotny - Arno Duebel potajemnie nagrywa piosenki i przygotowuje się do pierwszych występów - donosi gazeta "Bild". To może być przełom w życiu kontrowersyjnego hamburczyka, który od lat żyje na zasiłku i unika pracy. Bone Thugs-N-Harmony powrócą 27 kwietnia 2010 roku po trzech latach przerwy albumem "Uni-5: The World's Enemy".

Jak co roku amerykańska Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych wybrała 25 filmów, które wejdą w skład National Film Registry. Tym razem wyróżniono m.in. klip do przeboju "Thriller" Michaela Jacksona.

Snoop Dogg planuje wspólną trasę z amerykańskim komikiem Mikiem Eppsem. 20 kwietnia w warszawskiej Proximie wystąpi niemiecki hiphopowiec Bushido.

Świat sztuki poważnie traktuje amatorskie filmy zamieszczane na internetowym portalu YouTube. Prestiżowe muzea Guggenheima wraz z tym portalem ogłosiły w poniedziałek konkurs na najbardziej kreatywne nagrania wideo. Shirley Manson postanowiła powrócić do śpiewania, kiedy poproszono ją o występ na pogrzebie syna przyjaciół. Odpowiedzialna za wykreowanie girlsbandu The Pussycat Dolls, Robin Antin, jest spokojna o przyszłość grupy. Choć zespół opuściły trzy wokalistki, to "Kociaki" nie znikną z muzycznego rynku.Aktor zamierza wcielić się w postać Czyngis-chana, w najnowszym obrazie John Miliusa. Wojciech Siemion, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, zmarł w sobotę, 24 kwietnia. Miał 82 lata. Producent Bob Weinstein zapowiedział, iż powstanie jeszcze jeden film z serii "Halloween". Tym razem będzie w technice 3D.

Zmiana na reżyserskim krześle "X-Men"


Potwierdziły się wcześniejsze plotki i Bryan Singer nie stanie za kamerą filmu "X-Men: First Class".

Ukazał się komiks pisany gwarą warmińską


"Skónd sia wzióła wyspa Lalka nad Łanskam Jyziorze" - to tytuł komiksu opisujący jedną z warmińskich legend, który ukazał się w Olsztynie. Komiks został napisany warmińską gwarą.

Jared Leto wymaga od fanów inicjacji


Jared Leto wyjawił, że fani grupy 30 Seconds To Mars, którzy pragną dołączyć do oficjalnego fanklubu, muszą przejść tajemną inicjację.

"Uwierz w ducha" po japońsku


Kultowy film z Patrickiem Swayze i Demi Moore o miłości, która jest w stanie przetrwać nawet po śmierci, doczeka się japońskiej wersji.

21 filmów w konkursie w Gdyni


21 tytułów - w tym nowe filmy Doroty Kędzierzawskiej, Janusza Majewskiego i Jana Jakuba Kolskiego - będzie walczyć w Konkursie Głównym tegorocznego 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który potrwa od 24 do 29 maja.