Kino łamiące tabu w Seansie Planete


W styczniu i w lutym, w każdą sobotę, po godz. 22.00 stacja Planete w specjalnym bloku Seans Planete emitować będzie filmy odbiegające od ogólnie przyjętych schematów, obrazy z charakterem, nonkonformistyczne, dokumenty podejmujące trudne i kontrowersyjne tematy, łamiące tabu.

W listopadzie ukaże się debiutancki album zespołu Incite, któremu przewodzi Richie Cavalera. Wokalista jest pasierbem Maksa, frontmana Soulfly, Cavalera Conspiracy i niegdyś Sepultury. Pisanie piosenek pomaga Sharleen Spiteri w radzeniu sobie z emocjami. Założycielka grupy Pussycat Dolls zdementowała pogłoski o rozpadzie zespołu.Muzycy zespołu Queen najprawdopodobniej pójdą w ślady Paula McCartneya czy The Rolling Stones i opuszczą wytwórnię EMI. Ulubieńcy nastolatek z grupy Tokio Hotel dziś (14 marca) wystąpią na jedynym w Polsce koncercie w ramach trasy koncertowej "Welcome To Humanoid City". Niemcy zagrają w hali Atlas Arena w Łodzi. Amanda Bynes dołączy do obsady komedii "Hall Pass".

W serwisie Muzzo.pl możecie posłuchać piosenki "Raz czy dwa - tak w życiu zdarza się" 29-letniego wokalisty Huberta Bisto. To drugie z rzędu podejście do krajowych preselekcji do konkursu Eurowizji.

Przed zabytkowym dworcem kolejowym w Skierniewicach stanie rzeźba przedstawiająca głównego bohatera "Lalki" podejmującego decyzję o samobójstwie. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów zakończyła postępowanie z doniesienia Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, według którego piosenkarka Dorota 'Doda' Rabczewska, mówiąc o Biblii w niedawnych wywiadach prasowych, obraziła uczucia religijne.

Avril Lavigne szykuje się do wydania najnowszego albumu. Kanadyjska wokalistka postanowiła złagodzić swój image i spróbować sił z gitarą akustyczną. Amerykański hiphopowiec Ludacris zorganizował konkurs, w którym nagrodami były samochody osobowe. 20 szczęśliwców odebrało już swoje pojazdy. Paul McCartney wierzy, że prędzej, czy później doszłoby do reaktywacji Beatlesów, gdyby nadal żyli wszyscy członkowie legendarnej formacji."Lovefinder" - taki tytuł będzie nosić drugi solowy album Noviki, który trafi do sklepów 25 stycznia 2010 roku. Ale ani brzmienie, ani skład zespołu nie będzie taki, jak na płycie debiutanckiej. Na oficjalnej stronie wokalisty Lao Che, Spiętego, pojawiły się dwa utwory z jego solowej płyty pod tytułem "Antyszanty". Pochodzący z Katowic Kazimierz Kutz otrzymał w środę nadany mu w końcu maja tytuł honorowego obywatela miasta i symboliczny klucz do jego bram. Znanego reżysera i posła PO wyróżniono przede wszystkim za osiągnięcia artystyczne, promujące Katowice.

Premiera dokumentu Fidyka


Polska premiera filmu "Yodok Stories" ("Historie z Yodok") w reżyserii Andrzeja Fidyka, odbędzie się w piątek, 28 sierpnia, w Gdańsku. Dokument ten został nagrodzony na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Jerozolimie.

"Sexiest", czyli gwiazdy pod telewizyjną lupą


MTV Polska rozpocznie 7 lutego emisję show "Sexiest" poświęconego, jak reklamuje sama stacja, "największym światowym celebrytom".

"Artenative #8" w Gdańsku: wernisaż i koncert


Na wernisaż połączony z koncertem w wykonaniu Rafała Koseli aka Therion Trismegistos zapraszają organizatorzy 8. edycji imprezy "Artenative", która odbędzie 24 kwietnia w gdańskiej galerii E66 (ul. elbląska 66).

Little Dragon: nie możemy doczekać się Polski


12 lutego w poznańskim klubie Eskulap, dzień później w warszawskim Powiększeniu, a 15 lutego w katowickiej Hipnozie wystąpi pochodząca ze Szwecji formacja Little Dragon. To jedna z najciekawszych nowych grup na scenie muzycznej.

W minionym roku szkolnym jedną z najpopularniejszych wycieczek była jednodniowa wycieczka dla Warszawy połączona z wizytą w zoo. Oczywiście taka forma wycieczki szkolnej ma sens tylko wówczas, jeśli pogoda jest odpowiednia do tego, żeby uczestnicy wycieczki mogli odwiedzić zoo. Jeśli jednodniową wycieczkę szkolną będziemy chcieli zorganizować zimą, wówczas można czas poświęcony na wizytę w zoo, przeznaczyć na inne atrakcje. Choćby zwiedzanie Starego Miasta, połączone z lekcją historii. Taka właśnie jednodniowa wycieczka szkolna, połączona z lekcją historii to drugie miejsce, jeśli chodzi o

wycieczki szkolne

zamawiane najczęściej w minionym roku. Należy wspomnieć, że te dwie formy wycieczek do Warszawy były najbardziej popularne nie tylko w minionym roku. Podobny trendy obserwujemy w naszym biurze od kilku lat.

Drugi "Avatar" rozegra się pod wodą


Akcja drugiej części przeboju "Avatar" będzie rozgrywać się głównie w wodach oceanu planety Pandory.